Dentální hygiena

Cílem dentální hygieny je zabránit onemocnění dásní a zmenšit riziko zubního kazu.

Pro komplexní péči o chrup pacientů je dentální hygiena dnes její naprosto nutnou součástí. Proto máme v naší ordinaci speciálně vyškolené dentální hygienistky.

Stomatologická péče řeší problémy v ústech, které již vznikly, zatímco péče dentální hygienistky se těmto problémům snaží předcházet.

Dentální hygienistka vám udělá DH vyšetření, odstraní z vašeho chrupu zubní kámen, zubní povlak a ukáže vám jak správně o zuby pečovat. Pomůže vám vybrat správný kartáček, mezizubní kartáček a naučí vás zacházet se zubní nití. Odstraní pigmentace vašich zubů, případně provede leštění zubů, fluoridaci citlivých krčků atd.

U pacientů s paradentozou navíc odstraní i hluboký zubní kámen, který je pod dásní až na kořenech zubů. Aplikace anestezie lékařem při bolestivých zákrocích je u nás samozřejmostí.

Péče dentální hygienistky také podstatně prodlužuje životnost všech zubních ošetření i zubních náhrad -  korunek, můstků, implatátů,...

Bělení zubů

Bělení zubů

Chcete-li se ze široka usmívat a brání vám v tom jen odstín vašich zubů, je možné zuby zesvětlit bělením.

Bělení zubů se provádí gelem s peroxidem vodíku. Bělící gel je k zubům šetrný, postup je studiemi prověřený a nehrozí tak žádné poškození skloviny. Koncentrovanější gely, určené pro speciální bělení, vyžadují aplikaci přímo v ordinaci, ty méně koncentrované lze používat i doma. K bělení je potřeba plastová formička jako nosič gelu vyrobená na míru dle otisku zubů. Formu naplněnou bělícím gelem si pak jednou denně (zpravidla na noc), nasazujete sami.

Před začátkem bělení je ovšem nutné zbavit zuby kazů, zubního kamene a pigmentů, proto je třeba provést preventivní prohlídku a absolvovat sezení u dentální hygienistky.

Dentální klenoty

Dentální klenoty

Na přání pacientů také aplikujeme tzv. dentální klenoty.

Jde o speciální ozdoby, které jsou na zuby pouze „nalepeny“, podobně jako třeba fixní rovnátka. Nedochází přitom k poškození skloviny zubu a klenoty je proto později možné bez následků opět odstranit nebo nahradit jinými.

Kontaktujte nás

Tichý zubař s.r.o.

Zubatého 5 (vchod z ulice Štefánikova 43a, budova "D" - 2. patro)
150 00 Praha 5 - Smíchov
IČ: 24215686

E-mail: ordinace@tichy-zubar.cz
www.tichy-zubar.cz

Telefon: +420 222 522 910
Mobil: +420 739 093 216

 
OC Nový Smíchov (5 min)
Arbesovo náměstí
 
9, 12, 15, 20, BUS 176