Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou zjednodušeně řečeno umělé náhrady zubních kořenů. Na implantátech jsou pak připevněny korunky, můstky a nebo slouží k ukotvení snímatelných náhrad chrupu.

Historie používání implantátů zubů sahá až do doby starého Egypta. Tehdejší ranhojiči se pokoušeli ztracené zuby nahradit čepy ze slonoviny, zlata a jiných materiálů.

Moderní doba implantátů začala zhruba v polovině 20. století. Většina dnešních implantátů je tvaru válce se závitem, vyrobené z téměř čistého titanu se speciálně upraveným povrchem. Povrch implantátu je tak mnohonásobně zvětšen a přizpůsoben potřebám kostních buněk. Spojení s vrůstající kostí je tak co nejpevnější a nejtrvanlivější. Právě kvalita povrchu zubních implantátů je jedním ze zásadních rozdílů mezi jednotlivými systémy.

Další důležitou vlastností implantačního systému je spojení implantátu s vlastní korunkou, můstkem, protézou atd. Musí se umět vypořádat s různým umístěním nebo sklonem implantátů, s různou výškou dásně, velikostí korunky. atd. Spojení implantát a korunka nebo můstek musí splnit vysoké estetické nároky na přední zuby a zároveň velké zatížení zadních zubů.

Na našem trhu se vyskytuje velké množství implantačních systémů. Mnohé z nich jsou o něco levnější než renomované celosvětově uznávané systémy. Představují ale zpravidla vyšší riziko, že nedojde k dokonalému vhojení implantátu nebo nedovolují esteticky ideální výsledné řešení. Jejich cena možná osloví některé pacienty i lékaře, ale my považujeme za nejdůležitější dlouhodobé záruky. Kvalitní zubní implantáty jsou investicí na celý život a šetření se tady rozhodně nemusí vyplatit.

Proto používáme jen dlouhodobě prověřené a renomované systémy: ITI Straumann (Švýcarsko) a AstraTech Dental (Švédsko). Oba svou kvalitou dávají záruku vysoké úspěšnosti integrace do kosti a představují nízké riziko komplikací.

 

Kontaktujte nás

Tichý zubař s.r.o.

Zubatého 5 (vchod z ulice Štefánikova 43a)
150 00 Praha 5 - Smíchov
IČ: 24215686

E-mail: ordinace@tichy-zubar.cz
www.tichy-zubar.cz

Telefon: +420 222 522 910, +420 257 111 333
Mobil: +420 739 093 216, +420 725 932 545

 
OC Nový Smíchov (5 min)
Arbesovo náměstí
 
9, 12, 15, 20, BUS 176